ZAVRŠENO PARKIRALIŠTE U TOVARNIKU

Nakon što je načelnica Općine u svibnju u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije potpisala ugovor o sufinanciranju projekta Izgradnja parkirališta u Ulici vlč. Ivana Burika u Tovarniku, pristupilo se javnoj nabavi. Ugovorena vrijednost radova iznosila je 538.067,05 kn, a radove je izvodio Cestorad iz Vinkovaca. Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije projekt je sufinanciralo sa 100.000,00 kn, prema Programu održivog razvoja lokalne zajednice. Ostatak je Općina osigurala iz vlastitog proračuna. Izgradnjom parkirališta u Ulici velečasnog Burika  za oko 30-tak automobila, završena je prva faza uređenja navedene ulice. Iduće godine u planu je u suradnji s Upravom za ceste Vukovarsko-srijemske županije realizacija druge faze, a to je asfaltiranje kolnika. Na taj način Tovarnik će dobiti jednu jako lijepo uređenu ulicu, kakvu i zaslužuje.